15 Temmuz Şehitleri Sosyal ve Kültürel Yaşam Merkezi

Written by user. Posted in Duyurular

Evren Belediyesi’nin Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “15 Temmuz Şehitleri Sosyal ve Kültürel Yaşam Merkezi” projesinin açılış ve tanıtım toplantısı 28 Mart 2017 tarihinde gerçekleştirildi.

Proje kapsamında Evren’de faaliyete geçen 15 Temmuz Şehitleri Sosyal ve Kültürel Yaşam Merkezi açılışına; Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek, Ankara Milletvekili Murat Alparslan, Ankara Kalkınma Ajansı Uzmanları Ahmet Arvas, M. Fatih Türker, kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri ile Evrenli aileler ve çocuklar katıldı.

Okulun açılışını gerçekleştiren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek, Ankara Milletvekili Murat Alparslan; Evrenli ailelerin ve çocukların yeni açılan merkezde dil ve meslek eğitimi göreceklerini, sosyal aktiviteler gerçekleştireceklerini ve Evren’e gelen misafirlerini ağırlayabilecekleri böyle bir merkezin yapılmasından duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Merkezin açılışında konuşan Evren Belediye Başkanı Abdulkadir Demirci Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık başta olmak üzere emeği geçen, destek sağlayan tüm Ajans çalışanlarına teşekkür ederek, Evrenliler için büyük bir kazanım olduğunu dile getirdi. Ayrıca Evren’de yapılacak sosyal ve kültürel aktivitelerinde hız kazanması için temennilerde bulundu.

Açılış konuşması yapan Ankara Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birimi Uzmanı Ahmet Arvas ise proje ile ilgili detayları verdikten sonra Ankara Kalkınma Ajansı’nın Evren ilçesinde desteklemiş olduğu proje sayılarını ve verdiği destek tutarlarını paylaştı. Arvas, Kalkınma Ajanslarının asli görevlerinden birinin de kırsal kalkınma alanında yatırımlar yapmak ve yaptırmak olduğunu belirterek bu sosyal ve kültürel merkezin açılışından duymuş olduğu memnuniyeti ifade etti.

Proje ile aşağıdaki hedefler amaçlanmaktadır:

– Kadınların sosyal yaşama katılımlarının artırılması ile ilçede fırsat eşitliği bilincinin artırılması

– Engelli ve yaşlıların sosyal rehabilitasyonunun sağlanması ile ilçe halkının yaşam kalitesinin artması,

– Gençlerin sosyal yaşam ve mesleki olanaklarının artırılması ile psiko-sosyal ve sosyokültürel gelişimlerine katkı sağlanması

– Çocuklar için güvenilir sosyal ortam yaratılması ile boş vakitlerini verimli geçirmelerine ve sağlıklı nesiller yetişmesine katkı sağlanması

– Kadınların aile ekonomisine katkı sağlamasına olanak sunulması,

– Engelli ve yaşlı bireylerin sosyal yaşama katılımlarını kolaylaştıracak fiziki koşulların oluşturulması ve bu bilincin yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

Etiketler:, ,

Geri Bildirim gönder...

user

This information box about the author only appears if the author has biographical information. Otherwise there is not author box shown. Follow YOOtheme on Twitter or read the blog.

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için girişyapmalısın