Ajansımız Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nı Ziyaret Etti

Written by user. Posted in Duyurular

Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık ve Kurumsal İletişim Birim Başkanı Gökhan Canlı Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nı ziyaret ederek Başkan Mehmet Köse ile görüştü.

Yapılan görüşmede kurumlar arası işbirliği başlığı öncelikli olarak ele alındı. Kurumsal yetki ve sorumluluklar ile teşkilat yapıları dikkate alındığında iki kurum arasında muhtemel işbirliği alanları üzerine yapılan fikir alışverişi sonrasında, Ankara’nın yabancı öğrenci potansiyeli, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın yabancı öğrencilere burs verme süreci ve gelen yabancı öğrencilerle ilişkiler bağlamında ajanslarla ortak paydalar görüşüldü. Ayrıca, ülkemizde eğitim gören uluslararası öğrencilere yönelik dış ticaret uzmanlığı eğitimleri verilmesi değerlendirilen konular arasında yer aldı.

Önümüzdeki günlerde kurumlar arasında daha fazla konuda işbirliği yapılmasının Ankara’nın kalkınma faaliyetlerine de katkıda bulunacağını belirten Arif Şayık,  bilgi ve tecrübe aktarımının önemini vurguladı.

Etiketler:, , ,

Geri Bildirim gönder...

user

This information box about the author only appears if the author has biographical information. Otherwise there is not author box shown. Follow YOOtheme on Twitter or read the blog.

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için girişyapmalısın