Arım Balım Peteğim Projesi Kapsamında Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’ne Teknik Gezi

Written by user. Posted in Duyurular

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Giresun İl Koordinatörü Emin Serdar Kurşun ve Uzmanlardan oluşan ekip, arıcılık sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmek ve başvuru sahipleriyle faydalanıcıların arıcılık enstitüsü ile koordineli çalışarak daha verimli üretim yapabilmesi adına, Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’ne teknik gezi düzenledi.

Gerçekleştirilen gezide, arıcılık sektörünün ihtiyaç duyacağı yeni üretim modelleri, analiz metotları, ürün çeşitlendirmeleri ve verimlilik arttırma konularında araştırma kapasitesinin geliştirilmesi ve sektöre yeni ufuklar açacak bilim insanları yetiştirilmesi amacı ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Arım Balım Peteğim Projesi kapsamında faaliyete geçecek olan tesiste incelemelerde bulunuldu. Ayrıca modern kovan sistemleri ve mobil arıcılık üzerine de bilgi alışverişi gerçekleştirilerek, arıcılık sektör sorunlarının çözümüne yönelik ortak çalışmaların yapılması yönünde karar alındı.

Etiketler:, , ,

Geri Bildirim gönder...

user

This information box about the author only appears if the author has biographical information. Otherwise there is not author box shown. Follow YOOtheme on Twitter or read the blog.

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için girişyapmalısın