BEBKA 2016 Yılı Mali Destek Programları

Written by user. Posted in BEBKA

Bebka
Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) 2016 yılı Mali Destek Programları Proje Teklif Çağrısı dönemi 22/02/2016 tarihi itibariyle başladı.  2016 yılı proje teklif çağrılarının toplam bütçesi 16 milyon TL olarak belirlendi.
Bu çağrı kapsamındaki program başlıkları şu şekildedir:
1. Havacılık – Raylı Sistemler – Savunma Sanayi
2. Bilecik Mermer ve Doğaltaş Sektörü
Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden proje başvuruları için son başvuru tarihi02/05/2016 Pazartesi saat 17:00 olarak belirlenmiştir. Proje dosyalarının Ajansa teslim edilmesi için son tarih 09/05/2016 Pazartesi saat 17:00’dir.
Başvuru Rehberleri:
Her bir programın detaylı bilgilerinin yer aldığı başvuru rehberlerine ulaşmak için aşağıdaki bağlantılara tıklayınız.
Havacılık – Raylı Sistemler – Savunma Sanayi Mali Destek Programı Başvuru Rehberi için tıklayınız…
Bilecik Mermer ve Doğaltaş Sektörü Mali Destek Programı Başvuru Rehberi için tıklayınız…
2016 Yılı Mali Destek Programları için, proje başvurularının hazırlanmasında Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) kullanılacaktır. Başvurular, https://kaysuygulama.kalkinma.gov.tr  adresine girilerek KAYS başvuru modülü üzerinden yapılacak ve bu sistem üzerinden indirilecek başvuru formunun ajansa teslim edilmesiyle tamamlanmış olacaktır.
Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.):
Başvuru rehberlerinde cevabını bulamadığınız sorularınızı proje@bebka.org.tr e-posta adresine ya da 0224 211 13 29 nolu faks numarasına yazılı olarak gönderebilirsiniz. BEBKA’ya gelen sorular 10 gün içerisinde cevaplanacak ve eşitlik ve tarafsızlık ilkesi gereği geneli ilgilendiren soruların cevapları www.bebka.org.trinternet sitesindeki Sıkça Sorulan Sorular bölümünde yayımlanacaktır.
Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.) bölümü için tıklayınız…
Bilgilendirme Toplantıları:
Programın tanıtımı için bölgemiz illerinde bilgilendirme toplantıları düzenlenecektir. Bu toplantılar kamuya açık olarak düzenlenecek olup, kayıt yaptırmak gerekmemektedir.  İlgilenenler kendilerine uygun olan gün ve yerdeki bir toplantıya katılabilirler.
Bilgilendirme Toplantıları takvimi için tıklayınız.
Proje Yazma Eğitimleri:
Proje teklif çağrısı kapsamında,  projelerin KAYS üzerinden başvurusunun nasıl yapılacağı, projelerin nasıl hazırlanması gerektiği, proje döngüsü yönetimi ve mantıksal çerçeve yaklaşımı gibi konuların ele alındığı ücretsiz proje yazma eğitimleri düzenlenecektir. Potansiyel başvuru sahipleri belirtilen takvimdeki uygun bir eğitime katılarak projelerin nasıl hazırlanması gerektiği konusunda bilgi alabilirler.
Eğitim takvimi için tıklayınız. 
Proje döngüsü yönetimi,  proje başvuru formu ve bütçe ile ilgili eğitimler ayrıca çevrimiçi olarak web sitemiz üzerinden sesli ve animasyonlu olarak sunulmaktadır. Proje yazma eğitim toplantılarına katılma fırsatı bulamayan ya da bilgilerini pekiştirmek isteyenler çevrimiçi proje yazma eğitimi yazılımından da yararlanabilirler.
Çevrimiçi proje yazma eğitimine erişmek için tıklayınız…
Teknik Yardım Masası:
Başvuruda bulunmak isteyen proje sahiplerinin, sunacakları projeyle ilgili Ajansta ilgili uzmanlarla görüşebilmeleri için teknik yardım masaları kurulacaktır. Her bir proje sahibi için azami 1 saatlik süre ayrılacak olup, başvuru sahipleri aşağıdaki bağlantıdan randevu alarak söz konusu hizmetten faydalanabileceklerdir. Teknik yardım masası mali destekler konusunda bilgi vermek veya nasıl proje yazılacağı konusunda bir eğitim değildir. Bu hizmet özellikle mali destek programlarına başvuru yapılabilecek somut bir projesi olan ve projesi hakkında fikir alışverişinde bulunmak isteyen başvuru sahiplerine yöneliktir.
Teknik Yardım Masasından ilerleyen günlerde faydalanılabilecektir. Söz konusu hizmetten faydalanmak isteyen başvuru sahipleri bu sayfada verilecek bağlantıdan online kayıt yaptırabilecektir.
KAYS Kullanım Kılavuzu:
KAYS üzerinden proje başvurusu yapabilmek için izlenmesi gerekli adımların açıklandığı, görsel olarak hazırlanmış eğitim dokümanları bulunmaktadır.
KAYS eğitim dokümanları için tıklayınız…   

Geri Bildirim gönder...

user

This information box about the author only appears if the author has biographical information. Otherwise there is not author box shown. Follow YOOtheme on Twitter or read the blog.

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için girişyapmalısın