Bursa Bilim Şenliği

Written by user. Posted in Duyurular

Bursa Bilim Şenliği, BEBKA ve Bursa Büyükşehir Belediyesi işbiriliği ile 4-5-6-7 Mayıs 2017 tarihlerinde Bursa TÜYAP Fuar Merkezi’nde düzenlenecektir.

Bursa Bilim Şenliği, bilim severlere proje sergileri, mesleki yönlendirme, atölye stantları, bilim gösterileri ve bilimsel birçok aktiviteyi bir arada sunarak bilime ilgilerini arttırmayı amaçlamaktadır. Bu yıl üçüncü kez ana teması “enerji verimliliği” olan ve temel eğitim, orta öğretim, mesleki eğitim öğrencilerini, yükseköğretim öğrencilerini, mucitlere yönelik proje yarışması da düzenlenecektir. Proje yarışmasının temel amacı ülkemize bilimi sevdirmek, bu konuda bir farkındalık yaratmak, alışkanlık kazandırmak ve analitik düşünce yapısına sahip geleceğin bilim insanlarının yetişmesine katkı sağlanmasıdır. Proje yarışmasının yanında, şenlik kapsamında gastronomi, elektronik, 3D modelleme, arkeoloji, astronomi gibi birçok alanda konferanslar, atölye çadırları ve tüm gün bilim gösterileri ile kimya başta olmak üzere tüm bilim dalalrı ile ilgili deneyler gerçekleştirilecektir.

Düzenlenecek etkinlik hakkında daha fazla detaylı bilgi için tıklayınız.

Etiketler:, ,

Geri Bildirim gönder...

user

This information box about the author only appears if the author has biographical information. Otherwise there is not author box shown. Follow YOOtheme on Twitter or read the blog.

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için girişyapmalısın