Göksu Taşeli Havzası Kalkınma Projesi 3. Hibe Müracaatları Başlıyor

Written by user. Posted in Duyurular

  • Göksu Taşeli Havzası Kalkınma Projesi kapsamında, 2020 yılı için 3. Hibe çağrı dönemi başlamıştır. Bu çağrı ile gelir düzeyi düşük, zor şartlarda hayvancılık yapan yetiştiricilerimizin desteklenerek gelir düzeylerinin artırılması ve yaşam kalitelerinin iyileştirilmesi hedeflenmektedir.
  • Proje bölgesinde yer alan yetiştiricilerimize verilecek hibelerle Portatif Çoban Barınak ve TesisleriPortatif Ahır ve Ağıl Hibeleri ile Portatif Güneş Enerji Sistemleri kurdurulacaktır.
  • Bu ilan metni genel bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır.

Hibe Yatırım Konuları:

  1. Portatif Çoban Barınak ve Tesisleri: En az 240 cm eninde 550 cm boyunda ve 200 yüksekliğinde Römorklu ve Taşınabilir Çoban Barınağı desteklenecektir.
  2. Portatif Ahır ve Ağıl Kurulumu: 160 veya 200 m² seçenekli Ahır ile 160 veya 240 m² Ağıl Kurulumları desteklenecektir. Ayrıca Ağıl hibesine başvuranlar Portatif Güneş Enerji Sistemleri hibesine de başvurulabilir.
  3. Portatif Güneş Enerji Sistemleri Kurulumu: Taşınabilir minimum 650 Watt Elektrik Üretebilir Güneş Enerji Sistemlerinin Kurulumu desteklenecektir.

    * Çağrı döneminde yukarıda belirtilen yatırımlardan sadece 1 (Ağıl Hibelerinde GES’e başvurabilir) tanesine başvuru yapılabilir.

Kaynak: https://karaman.tarimorman.gov.tr/Sayfalar/Detay.aspx?OgeId=437&Liste=Duyuru

Geri Bildirim gönder...

user

This information box about the author only appears if the author has biographical information. Otherwise there is not author box shown. Follow YOOtheme on Twitter or read the blog.

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için girişyapmalısın