%75 Hibe Destekli 100 Adet Seyyar Süt Sağım Makinesi ve 25 Adet Süt Soğutma Tankı

Written by Tarsan Danışmanlık. Posted in Duyurular

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve Tunceli İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce Yürütülen Hayvancılık Altyapısının Geliştirilmesi Projesi-Et Ve Süt Hayvancılığının Geliştirilmesi Programında Yer Alan ‘Sağlıklı Süt Üretelim Projesi’ kapsamında 100 adet Kuru Tip (Çift sağım tek Güğüm)  Süt Sağım Makinesi ve 25 adet 100 litre kapasiteli Süt Soğutma Tankı dağıtımı gerçekleştirilecektir.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Doğu Anadolu Projesi İdaresi Başkanlığının 2021 yılı yatırım programında yer alan Hayvancılık Altyapısının Geliştirilmesi Programı kapsamında İl Müdürlüğümüzce yürütülecek olan ‘Sağlıklı Süt Üretelim Projesinin’ uygulanmasında Tunceli Merkez Köylerinde ikamet eden ve aşağıdaki kriterlere sahip Büyükbaş Hayvancılık İşletmesi sahibi üreticilerimiz 15 Haziran 2021 tarihine kadar İl Müdürlüğümüz Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğüne müracaat  edebilirler. Program kapsamında İl Müdürlüğümüzce oluşturulacak Çiftçi Belirleme Kriterleri çerçevesinde yapılacak puanlama ile 25 çiftçimize Süt soğutma tankı +süt sağım makinesi ve 75 çiftçimize süt sağım makinası dağıtımı gerçekleştirilecektir.

Uygulanacak projeyle süt kalitesi, işletme verimliliği ve işletme kapasitesinin arttırılmasının yanı sıra sağlıklı hijyenik sütün insan beslenmesine sunulması amaçlanmakta olup projenin İlimize hayırlı olmasını dileriz.

Başvuru Kriterleri

Başvuru yapacak Çiftçiler(gerçek ve tüzel kişilikler);

1- Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak

2- Tarım ve Orman Bakanlığına ait güncel TÜRK-VET kayıt sistemine kayıtlı olmak.

3- Başvuru sahibi çiftçiler seyyar süt sağım makinesi başvurularında ve Süt Soğutma Tankı + Seyyar Süt Sağım makinesi başvurularında %25 çiftçi katkı payını TR 120001000298543853795032 IBAN no’lu hesaba yatırıldığına dair dekontu Müdürlüğümüze sunmalıdır.

4- Süt sağım makinesi için başvuru yapan gerçek ve tüzel kişilikler en az 3 adet sağmal süt sığırına, Süt Soğutma Tankı makinesi için başvuru yapan gerçek ve tüzel kişilikler ise  en az 6 adet sağmal süt sığırına sahip olmalıdır.

5- Tunceli İl Tarım ve Orman İl Müdürlüğünce dağıtımı yapılan makineleri  5 yıl süreyle satılmayacağına dair imzalı taahhütname sunulmalıdır.

Kaynak :

https://tunceli.tarimorman.gov.tr/Sayfalar/Detay.aspx?OgeId=153&Liste=Duyuru

Etiketler:, ,

Geri Bildirim gönder...

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için girişyapmalısın