Proje Hazırlama Eğitimleri Devam Ediyor

Written by user. Posted in ANKARAKA

2015 Yılı 2. Dönem Mali Destek Programları için hazırlanan ‘Proje Hazırlama Eğitimleri’ paydaşlarımızın talepleri doğrultusunda uygulanmaya devam ediyor.

Bu kapsamda, Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları E Sosyal Hizmetleri Daire Başkanlığı (Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları e Sosyal Hizmetleri), Gazi Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi Kurucu Ve İşletici A.Ş. (Gazi Teknokent), OSTİM Organize Sanayi Bölgesi (OSB), Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ve Önder İmam Hatipler Derneği Ankara Şubesi kurumlarına “Proje Hazırlama Eğitimleri” verildi.

Eğitim programında, Proje Döngüsü Yönetimi (PCM) ile proje hazırlamanın detayları katılımcılar ile paylaşıldı. Proje fikri oluşturma, mantıksal çerçeve, bütçelendirme başlıklarında verilen eğitimde, proje girişlerinin yapılacağı Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS-PFD) hakkında da bilgi verildi.

Uygulama çalışmalarına da yer verilen eğitimde Ajans dışında ulusal ve uluslararası fon kaynaklarına başvururken kullanılacak bilgiler paylaşıldı. Ankaralıların proje yazma kapasitesini artırmak, kaynakların etkin ve yerinde kullanımını sağlamak amacıyla yürütülen programa işletmeler, kamu kurumları, belediyeler, kaymakamlıklar ve çeşitli sivil toplum örgütlerinden şimdiye kadar toplam 90 kişi katıldı.

Toplam Bütçe 21 Milyon TL

Üç başlık halinde açıklanan 2015 Yılı 2. Dönem Mali Destek Programları için toplam 21 milyon TL bütçe kullandırılacak. Mali destek programlarından; kamu kurumları, yerel yönetimler, üniversiteler, işletmeler, sivil toplum kuruluşları ile birlik ve kooperatifler faydalanabilecek.

Geri Bildirim gönder...

user

This information box about the author only appears if the author has biographical information. Otherwise there is not author box shown. Follow YOOtheme on Twitter or read the blog.

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için girişyapmalısın