AVRUPA İNOVASYON EKOSİSTEMLERİ: CONNECT- SCALEUP- INNOVSMEs ÇEVRİMİÇİ ODAK GRUP EĞİTİMLERİ (5-6 Temmuz 2021)

Written by Tarsan Danışmanlık. Posted in GEKA

Yakın zamanda yürürlüğe girmesi planlanan, 9. AB Çerçeve Programı olan Ufuk Avrupa Programına dair deneyimli araştırmacıların yanı sıra, az deneyime sahip diğer katılımcılara odaklanan ve yeni Ufuk Avrupa Programı kapsamındaki Avrupa İnovasyon Ekosistemleri (EIE) girişimi ile ilgilenen araştırmacıları hedefleyen tanıtım etkinliği 5-6 Temmuz 2021 tarihlerinde gerçekleşecektir.

Etkinlik, Avrupa İnovasyon Ekosistemleri için 2021-2022 Çalışma Programının aşağıdaki ilgili çağrılarına odaklanmaktadır:

• Ulusal, bölgesel ve yerel ekosistemlerin mevcut güçlü yanlarından yararlanarak, Avrupa genelinde birbirine bağlanmış, kapsayıcı inovasyon ekosistemleri inşa etmek
• Yüksek toplumsal değerle sürdürülebilir ticari büyümeyi hızlandırmak için inovasyon ekosistemleri içerisinde ve arasında ağ bağlantısını sağlamlaştırmak
• Yenilikçi KOBİ’ler için Avrupa Ortaklığına (Eurostars 3) destek vermek

Etkinlikte, Avrupa İnovasyon Ekosistemlerinin bağlamı, vizyonu, hedefleri ve beklenen etkileri hakkında bilgilendirme yapılarak, çağrılar hakkında genel bilgi verilmesi hedeflenmektedir. 2021 ve 2022 yılları için bütün EIE çağrılarına dair uygulama yönlerine daha yakın bir bakış sunacaktır. Eğitimde ayrıca, Ufuk 2020 INNOSUP çağrılarında koordinatör olarak yer alan bir Türk firmasının konuşmacı olarak katılımı ve tecrübe paylaşımına da yer verilecektir. Etkinlik, katılımcılardan gelen soruları, interaktif bir şekilde cevaplama fırsatı sunan panelistler arasında gerçekleşecek olan bir yuvarlak masa müzakeresi ile sona erecektir.

Etkinlik Ön Kayıt Formu:.
https://docs.google.com/forms/d/1P0tCSux2Ewc9Cc2wuTrgWl7qcwyLTJtSFBWIMwnxnD4/

Kaynak: Güney Ege Kalkınma Ajansı
 

Etiketler:, , ,

Geri Bildirim gönder...

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için girişyapmalısın